Alegerile anticipate constituie o actualizare a voinţei poporului...
De ce vă temeţi de popor?
V-aţi bătut joc de el și nu vreti să vă pierdeţi caşcavalul și ciolanul?
Dacă se va întâmpla asta, înseamnă că o meritaţi.
Aţi fost aleşi ca să aduceţi dezvoltare țării și bunăstare poporului nu să jefuiţi țara și poporul ca să vă îmbogățiți voi și să daţi miliarde de euro Ucrainei, R. Moldova, SUA, Germaniei, etc. ca să vă țină la putere și, cu complicitatea voastră, să se îmbogățească pe spinarea copiilor, veteranilor de război, a mamelor cu nou născuți, a persoanelor cu dizabilități, a pensionarilor cu pensii bazate pe contributivitate, a salariaților, etc. și faceți toate aceste jafuri în timp ce voi vă majorați veniturile în plină criza și austeritate(create tot de voi, trădatori de neam și țară).
Pentru voi, România și poporul român, ar fi trebuit să fie pe primul loc și nu pe ultimul.
De aceea vă temeți de popor.

